Športniki se v svoji športni karieri soočajo z mnogimi izzivi, pri čemer jim vsekakor niso v pomoč naporni fizični treningi. Ljudje za psihološke procese namreč porabimo določen del svoje življenjske energije in če se športnik znajde v težavah, te energije pogosto zmanjka za naporne treninge in priprave na tekmovanja.
Ideja psihoterapije je torej ta, da pomaga športnikom razrešit težave na katerem koli področju njihovega življenja, da lahko svojo energijo usmerijo v treninge in doseganje rezultatov na tekmovanjih.
Psihoterapija je zato učinkovit način za premagovanje raznovrstnih težav, ki so vezane na športno kariero, kot so: soočanje s slabimi rezultati in pritiski iz tega naslova, tudi s pritiski zaradi dobrih rezultatov, soočanje s poškodbami, slabi odnosi v ekipi, pomanjkanje motivacije za treninge, strah pred nastopi na tekmovanjih, sprejemanje odločitev glede menjave trenerjev, klubov, tudi zaključevanja kariere … Hkrati pa psihoterapija športnika lahko podpre tudi pri soočanju s težavami v osebnem življenju, kot so npr. odnosi z družino, v partnerstvu in pri vseh težavah, ki imajo tak ali drugačen vpliv na njihovo slabo počutje in posledično vplivajo na športno kariero.
Terapija za športnike 60 min | 80€ |